• The Down Area Committee would like to welcome Kenny Dalglish Greenhill as their new League Secretary. Kenny has been involved with Portavogie and Linfield ladies at Club level and has assisted on the ..

    04th
    June
  • The Down Area Winter Football League (DAWFL) Committee have reviewed the current structure of the league and have decided to admit new member(s) Donaghadee FC and Millisle FC in the 2019-20 ..

    06th
    February
  • Dear all,I hope you all enjoyed Christmas and the New Year.However while many of us enjoy time with friends and family so many people struggle through the festive period.Many people put on the ..

    08th
    January
  • The DAWFL have teamed up with Sports Support Limited for the 2018-19 season, a consultancy providing a Support for Sport service which supports clubs development by providing unique discounts on all ..

    05th
    April
previous next
Fixtures
DAWFL Premier Division

Saturday 13th October, 2018
Carrowdore YM 14:00 North Down
Saturday 03rd November, 2018
Newtownards RBL 14:00 Newtown Forest
Saturday 01st December, 2018
Carrowdore YM 14:00 Comber YM
Newtownards RBL 14:00 Greenwell Star
North Down 14:00 Vision Athletic
Saturday 15th December, 2018
8th OB 14:00 3rd Bangor
Carrowdore YM 14:00 Newtownards RBL
Clonduff 14:00 Greenwell Star
Newtown Forest 14:00 Comber YM
North Down 14:00 Queens Grads
Vision Athletic 14:00 Ballygowan
Saturday 02nd February, 2019
Ballygowan 14:00 Newtownards RBL
Clonduff 14:00 Queens Grads
Comber YM 14:00 North Down
Saturday 09th March, 2019
Carrowdore YM 14:00 Comber YM
Newtownards RBL 14:00 8th OB
Newtown Forest 14:00 Vision Athletic
Saturday 16th March, 2019
3rd Bangor 14:00 8th OB
Ballygowan 14:00 Greenwell Star
Carrowdore YM 14:00 Newtownards RBL
Clonduff 14:00 Comber YM
Newtown Forest 14:00 Queens Grads

View All

Results
DAWFL Premier Division

Wednesday 01st May, 2019
Greenwell Star 3 v 1 8th OB
Newtownards RBL 8 v 0 Queens Grads
Newtown Forest 3 v 0 Comber YM
Saturday 27th April, 2019
Carrowdore YM 3 v 6 Newtownards RBL
Comber YM 0 v 1 North Down
Newtown Forest 4 v 2 Vision Athletic
Wednesday 24th April, 2019
Comber YM 2 v 3 Newtownards RBL
Greenwell Star 7 v 2 North Down
Vision Athletic 5 v 2 Queens Grads
Saturday 20th April, 2019
Clonduff 6 v 0 Comber YM
Newtown Forest 4 v 6 Queens Grads
Wednesday 17th April, 2019
Newtownards RBL 5 v 2 Carrowdore YM
Vision Athletic 5 v 4 Newtown Forest
Greenwell Star 4 v 1 Comber YM
Saturday 13th April, 2019
Vision Athletic 8 v 1 Ballygowan
Carrowdore YM 6 v 2 Comber YM
Clonduff 2 v 3 Queens Grads
Greenwell Star 5 v 2 3rd Bangor
Newtownards RBL 8 v 0 8th OB
North Down 2 v 2 Newtown Forest
Wednesday 10th April, 2019
Comber YM 2 v 2 Newtown Forest
Greenwell Star 1 v 2 Newtownards RBL
Saturday 06th April, 2019
3rd Bangor 2 v 4 8th OB
Ballygowan 0 v 10 Greenwell Star
Comber YM 1 v 3 Queens Grads
Newtown Forest 7 v 0 Carrowdore YM
North Down 1 v 1 Vision Athletic
Wednesday 03rd April, 2019
Greenwell Star 8 v 1 Carrowdore YM
Newtown Forest 1 v 2 Newtownards RBL
Saturday 30th March, 2019
Vision Athletic 5 v 2 Carrowdore YM
Queens Grads 1 v 1 North Down
Comber YM 2 v 1 3rd Bangor
8th OB 1 v 4 Newtown Forest
Ballygowan 1 v 2 Newtownards RBL
Clonduff 1 v 2 Greenwell Star
Saturday 23rd March, 2019
3rd Bangor 3 v 3 Ballygowan
Newtown Forest 2 v 2 Clonduff
North Down 2 v 1 Carrowdore YM
Saturday 16th March, 2019
Vision Athletic 7 v 1 North Down
Saturday 09th March, 2019
Queens Grads 1 v 2 Greenwell Star
Saturday 02nd March, 2019
8th OB 3 v 3 Comber YM
Ballygowan 2 v 3 Newtown Forest
Newtownards RBL 0 v 1 Greenwell Star
North Down 4 v 1 Queens Grads
Vision Athletic 1 v 5 Clonduff
Saturday 23rd February, 2019
Vision Athletic 1 v 7 Comber YM
North Down 2 v 2 Greenwell Star
Newtown Forest 0 v 1 Ballygowan
8th OB 2 v 1 3rd Bangor
Carrowdore YM 1 v 2 Clonduff
Saturday 16th February, 2019
8th OB 0 v 2 Clonduff
Ballygowan 1 v 2 Carrowdore YM
Newtownards RBL 6 v 4 3rd Bangor
Queens Grads 2 v 5 Vision Athletic
Saturday 09th February, 2019
3rd Bangor 3 v 2 Vision Athletic
Ballygowan 0 v 2 8th OB
Clonduff 1 v 1 North Down
Saturday 02nd February, 2019
3rd Bangor 5 v 4 Newtown Forest
8th OB 5 v 0 Carrowdore YM
Saturday 26th January, 2019
Clonduff 3 v 0 Ballygowan
Comber YM 5 v 3 8th OB
Greenwell Star 2 v 0 Vision Athletic
Carrowdore YM 1 v 3 Newtown Forest
3rd Bangor 2 v 1 Queens Grads
Saturday 19th January, 2019
3rd Bangor 4 v 5 Carrowdore YM
Clonduff 0 v 3 Newtownards RBL
North Down 1 v 1 8th OB
Saturday 12th January, 2019
Clonduff 9 v 0 Carrowdore YM
Comber YM 0 v 2 Greenwell Star
North Down 6 v 3 3rd Bangor
Vision Athletic 3 v 5 8th OB
Saturday 05th January, 2019
Ballygowan 1 v 4 Queens Grads
Newtownards RBL 6 v 0 North Down
Saturday 29th December, 2018
3rd Bangor 0 v 4 Greenwell Star
Ballygowan 0 v 1 Comber YM
Carrowdore YM 2 v 7 North Down
Clonduff 8 v 0 8th OB
Newtownards RBL 4 v 2 Newtown Forest
Saturday 22nd December, 2018
Greenwell Star 5 v 1 Newtown Forest
Saturday 08th December, 2018
Queens Grads 4 v 3 Newtown Forest
North Down 2 v 3 Clonduff
Comber YM 4 v 5 Vision Athletic
3rd Bangor 2 v 7 Newtownards RBL
Carrowdore YM 5 v 3 Ballygowan
Saturday 01st December, 2018
8th OB 0 v 3 Queens Grads
Saturday 24th November, 2018
8th OB 2 v 4 Greenwell Star
Carrowdore YM 5 v 4 Vision Athletic
Newtownards RBL 1 v 3 Clonduff
Newtown Forest 2 v 0 3rd Bangor
North Down 2 v 0 Ballygowan
Queens Grads 0 v 1 Comber YM
Saturday 17th November, 2018
Clonduff 4 v 0 Vision Athletic
Newtown Forest 2 v 6 Greenwell Star
North Down 2 v 3 Newtownards RBL
Queens Grads 3 v 2 Ballygowan
Carrowdore YM 1 v 8 8th OB
3rd Bangor 0 v 3 Comber YM
Saturday 10th November, 2018
Queens Grads 6 v 1 Carrowdore YM
Newtownards RBL 7 v 0 Vision Athletic
8th OB 4 v 3 Ballygowan
Clonduff 4 v 3 3rd Bangor
Saturday 03rd November, 2018
8th OB 2 v 3 North Down
Greenwell Star 7 v 1 Ballygowan
Queens Grads 7 v 4 3rd Bangor
Saturday 27th October, 2018
8th OB 1 v 5 Newtownards RBL
Greenwell Star 2 v 0 Clonduff
Saturday 20th October, 2018
Ballygowan 1 v 3 3rd Bangor
Queens Grads 5 v 2 Clonduff
Saturday 13th October, 2018
3rd Bangor 2 v 3 Clonduff
Saturday 06th October, 2018
Comber YM 7 v 0 Ballygowan
Vision Athletic 5 v 1 3rd Bangor
Saturday 29th September, 2018
Newtown Forest 1 v 3 North Down
Newtownards RBL 1 v 6 Comber YM
Carrowdore YM 0 v 0 Queens Grads
Ballygowan 3 v 2 Vision Athletic
Saturday 22nd September, 2018
Ballygowan 1 v 4 North Down
Carrowdore YM 1 v 8 Greenwell Star
Comber YM 7 v 0 Clonduff
Queens Grads 3 v 1 8th OB
Vision Athletic 2 v 3 Newtownards RBL
Saturday 15th September, 2018
3rd Bangor 1 v 10 North Down
8th OB 0 v 9 Vision Athletic
Clonduff 4 v 3 Newtown Forest
Comber YM 4 v 2 Carrowdore YM
Greenwell Star 7 v 0 Queens Grads
Newtownards RBL 6 v 2 Ballygowan
Saturday 01st September, 2018
Vision Athletic 1 v 2 Greenwell Star
Queens Grads 1 v 3 Newtownards RBL
North Down 3 v 2 Comber YM
Newtown Forest 1 v 2 8th OB
Ballygowan 2 v 4 Clonduff
Carrowdore YM 2 v 4 3rd Bangor

View All

Fixtures
DAWFL Division 1

Saturday 20th October, 2018
Belvoir 14:00 Ards Rangers III
Saturday 15th December, 2018
43rd Dundonald 14:00 Castlereagh FC 82
Ards Rangers III 14:00 Ravenhill YM Colts
Bangor Swifts III 14:00 Abbey Villa III
Comber Star 14:00 Comber Rec III
Corrymeela 14:00 Bangor YM III
Saturday 19th January, 2019
Abbey Villa III 14:00 Comber Star
Saturday 02nd February, 2019
Ards Rangers III 14:00 Bangor YM III
Ravenhill YM Colts 14:00 Belvoir
Saturday 09th February, 2019
Abbey Villa III 14:00 Belvoir
Bangor YM III 14:00 Castlereagh FC 82
Comber Star 14:00 Portavogie Rangers II
Saturday 23rd February, 2019
Belvoir 14:00 Corrymeela
Saturday 09th March, 2019
Bangor YM III 14:00 Castlereagh FC 82
Ravenhill YM Colts 14:00 Belvoir
Saturday 16th March, 2019
43rd Dundonald 14:00 Abbey Villa III
Ards Rangers III 14:00 Bangor YM III
Belvoir 14:00 Portavogie Rangers II
Corrymeela 14:00 Ravenhill YM Colts
Saturday 27th April, 2019
Ards Rangers III 14:00 Comber Rec III

View All

Results
DAWFL Division 1

Wednesday 01st May, 2019
Ards Rangers III 4 v 0 Comber Rec III
Saturday 20th April, 2019
Ards Rangers III 5 v 2 Portavogie Rangers II
Bangor Swifts III 4 v 3 43rd Dundonald
Castlereagh FC 82 2 v 0 Belvoir
Corrymeela 2 v 1 Ravenhill YM Colts
Wednesday 17th April, 2019
Corrymeela 2 v 2 Belvoir
Saturday 13th April, 2019
43rd Dundonald 1 v 1 Abbey Villa III
Castlereagh FC 82 2 v 2 Ards Rangers III
Ravenhill YM Colts 1 v 3 Belvoir
Wednesday 10th April, 2019
Ards Rangers III 4 v 1 Bangor YM III
Belvoir 3 v 2 Corrymeela
Saturday 06th April, 2019
Ards Rangers III 2 v 3 Ravenhill YM Colts
Bangor Swifts III 1 v 3 Abbey Villa III
Bangor YM III 0 v 3 Castlereagh FC 82
Belvoir 5 v 1 Portavogie Rangers II
Saturday 30th March, 2019
Ravenhill YM Colts 2 v 5 Bangor YM III
Comber Star 3 v 3 Comber Rec III
Abbey Villa III 2 v 2 Corrymeela
Bangor Swifts III 3 v 2 Castlereagh FC 82
Ards Rangers III 3 v 3 Belvoir
Saturday 23rd March, 2019
43rd Dundonald 2 v 4 Castlereagh FC 82
Ards Rangers III 2 v 2 Comber Star
Comber Rec III 4 v 1 Bangor Swifts III
Corrymeela 0 v 0 Bangor YM III
Ravenhill YM Colts 5 v 2 Portavogie Rangers II
Abbey Villa III 3 v 4 Belvoir
Saturday 09th March, 2019
Comber Star 3 v 2 Portavogie Rangers II
Saturday 02nd March, 2019
Belvoir 3 v 0 Bangor YM III
Castlereagh FC 82 1 v 1 43rd Dundonald
Comber Rec III 4 v 1 Abbey Villa III
Comber Star 5 v 1 Ravenhill YM Colts
Bangor Swifts III 0 v 1 Corrymeela
Saturday 23rd February, 2019
Ravenhill YM Colts 0 v 4 Abbey Villa III
Portavogie Rangers II 2 v 3 Comber Rec III
Bangor Swifts III 5 v 2 Comber Star
Saturday 16th February, 2019
43rd Dundonald 1 v 2 Belvoir
Comber Rec III 5 v 3 Castlereagh FC 82
Abbey Villa III 2 v 3 Comber Star
Bangor YM III 1 v 6 Corrymeela
Saturday 09th February, 2019
43rd Dundonald 7 v 1 Ards Rangers III
Comber Rec III 7 v 1 Ravenhill YM Colts
Saturday 02nd February, 2019
Comber Star 5 v 8 43rd Dundonald
Portavogie Rangers II 0 v 1 Abbey Villa III
Saturday 26th January, 2019
43rd Dundonald 4 v 4 Comber Rec III
Bangor YM III 3 v 3 Abbey Villa III
Comber Star 2 v 2 Belvoir
Corrymeela 2 v 3 Portavogie Rangers II
Bangor Swifts III 1 v 4 Ards Rangers III
Saturday 19th January, 2019
Corrymeela 4 v 1 Castlereagh FC 82
Ravenhill YM Colts 0 v 1 43rd Dundonald
Bangor YM III 4 v 4 Comber Rec III
Saturday 12th January, 2019
Portavogie Rangers II 4 v 1 43rd Dundonald
Abbey Villa III 2 v 2 Castlereagh FC 82
Comber Star 2 v 1 Bangor YM III
Corrymeela 6 v 0 Ards Rangers III
Saturday 05th January, 2019
Belvoir 3 v 1 Bangor Swifts III
Castlereagh FC 82 4 v 2 Ravenhill YM Colts
Comber Rec III 2 v 5 Ards Rangers III
Saturday 29th December, 2018
Portavogie Rangers II 1 v 0 Bangor YM III
Comber Star 3 v 2 Castlereagh FC 82
43rd Dundonald 0 v 4 Corrymeela
Bangor Swifts III 3 v 1 Comber Rec III
Abbey Villa III 2 v 2 Ards Rangers III
Saturday 22nd December, 2018
Belvoir 3 v 3 Comber Rec III
Saturday 15th December, 2018
Portavogie Rangers II 4 v 2 Belvoir
Saturday 08th December, 2018
Comber Star 2 v 2 Bangor Swifts III
Comber Rec III 2 v 2 Corrymeela
Belvoir 5 v 0 43rd Dundonald
Ards Rangers III 2 v 5 Castlereagh FC 82
Abbey Villa III 0 v 5 Bangor YM III
Portavogie Rangers II 2 v 3 Ravenhill YM Colts
Saturday 01st December, 2018
43rd Dundonald 5 v 2 Comber Star
Bangor Swifts III 3 v 1 Portavogie Rangers II
Belvoir 4 v 2 Ards Rangers III
Corrymeela 6 v 3 Abbey Villa III
Ravenhill YM Colts 3 v 2 Castlereagh FC 82
Saturday 24th November, 2018
43rd Dundonald 3 v 3 Bangor Swifts III
Abbey Villa III 2 v 2 Comber Rec III
Belvoir 3 v 1 Comber Star
Castlereagh FC 82 0 v 2 Bangor YM III
Portavogie Rangers II 1 v 3 Ards Rangers III
Ravenhill YM Colts 2 v 9 Corrymeela
Saturday 17th November, 2018
Portavogie Rangers II 3 v 0 Comber Star
Corrymeela 8 v 2 Bangor Swifts III
Comber Rec III 6 v 4 Belvoir
Ards Rangers III 6 v 2 43rd Dundonald
Bangor YM III 7 v 1 Ravenhill YM Colts
Castlereagh FC 82 0 v 3 Abbey Villa III
Saturday 10th November, 2018
Abbey Villa III 3 v 3 43rd Dundonald
Bangor YM III 6 v 4 Ards Rangers III
Castlereagh FC 82 2 v 3 Portavogie Rangers II
Corrymeela 3 v 0 Comber Star
Ravenhill YM Colts 5 v 0 Bangor Swifts III
Saturday 03rd November, 2018
Bangor YM III 2 v 5 43rd Dundonald
Castlereagh FC 82 1 v 4 Bangor Swifts III
Comber Star 3 v 2 Abbey Villa III
Portavogie Rangers II 3 v 1 Corrymeela
Saturday 27th October, 2018
Comber Rec III 4 v 3 Bangor YM III
Bangor Swifts III 3 v 2 Belvoir
43rd Dundonald 5 v 1 Ravenhill YM Colts
Saturday 20th October, 2018
Ravenhill YM Colts 2 v 1 Comber Star
Abbey Villa III 0 v 2 Portavogie Rangers II
Bangor YM III 4 v 2 Bangor Swifts III
Castlereagh FC 82 1 v 4 Comber Rec III
Saturday 13th October, 2018
Abbey Villa III 8 v 1 Ravenhill YM Colts
Comber Rec III 1 v 2 Comber Star
Saturday 06th October, 2018
Ards Rangers III 7 v 4 Bangor Swifts III
Bangor YM III 0 v 5 Portavogie Rangers II
Castlereagh FC 82 3 v 2 Corrymeela
Saturday 29th September, 2018
Comber Star 1 v 11 Ards Rangers III
Corrymeela 1 v 0 43rd Dundonald
Portavogie Rangers II 4 v 0 Bangor Swifts III
Ravenhill YM Colts 2 v 2 Comber Rec III
Bangor YM III 1 v 4 Belvoir
Saturday 22nd September, 2018
Comber Star 0 v 9 Corrymeela
43rd Dundonald 2 v 2 Bangor YM III
Ards Rangers III 5 v 2 Abbey Villa III
Bangor Swifts III 4 v 3 Ravenhill YM Colts
Belvoir 3 v 0 Castlereagh FC 82
Comber Rec III 1 v 3 Portavogie Rangers II
Saturday 15th September, 2018
43rd Dundonald 2 v 1 Portavogie Rangers II
Bangor Swifts III 4 v 1 Bangor YM III
Belvoir 6 v 3 Abbey Villa III
Castlereagh FC 82 4 v 1 Comber Star
Corrymeela 9 v 0 Comber Rec III
Ravenhill YM Colts 2 v 6 Ards Rangers III
Saturday 01st September, 2018
Portavogie Rangers II 2 v 2 Castlereagh FC 82
Comber Rec III 5 v 4 43rd Dundonald
Belvoir 4 v 1 Ravenhill YM Colts
Bangor YM III 0 v 5 Comber Star
Abbey Villa III 8 v 3 Bangor Swifts III
Ards Rangers III 2 v 0 Corrymeela

View All

Fixtures
DAWFL Division 2

Saturday 08th December, 2018
Bryansburn Rangers III 14:00 Lagan Swifts
Saturday 15th December, 2018
Agape Olympic 14:00 Groomsport II
Bloomfield III 14:00 Victoria Athletic
Colin Valley III 14:00 Clarawood
Cregagh Wanderers 14:00 Bryansburn Rangers III
Lagan Swifts 14:00 Willowfield Parish 10th Old Boys
Saturday 29th December, 2018
Belfast Deaf United 14:00 Groomsport II
Saturday 12th January, 2019
Cregagh Wanderers 14:00 Bryansburn Rangers III
Saturday 02nd February, 2019
Colin Valley III 14:00 Groomsport II
Lagan Swifts 14:00 Agape Olympic
Victoria Athletic 14:00 Bryansburn Rangers III
Willowfield Parish 10th Old Boys 14:00 Cregagh Wanderers
Saturday 09th March, 2019
Bryansburn Rangers III 14:00 Willowfield Parish 10th Old Boys
Colin Valley III 14:00 Groomsport II
Lagan Swifts 14:00 Agape Olympic
Saturday 16th March, 2019
Colin Valley III 13:00 Lagan Swifts
Agape Olympic 14:00 Clarawood
Cregagh Wanderers 14:00 Groomsport II
Victoria Athletic 14:00 Bryansburn Rangers III
Saturday 20th April, 2019
Bryansburn Rangers III 14:00 Cregagh Wanderers

View All

Results
DAWFL Division 2

Saturday 04th May, 2019
Bryansburn Rangers III 2 v 3 Cregagh Wanderers
Saturday 27th April, 2019
Cregagh Wanderers 4 v 2 Bryansburn Rangers III
Saturday 20th April, 2019
Colin Valley III 5 v 6 Lagan Swifts
Saturday 13th April, 2019
Bryansburn Rangers III 3 v 0 Clarawood
Lagan Swifts 2 v 0 Agape Olympic
Wednesday 10th April, 2019
Bryansburn Rangers III 2 v 1 Willowfield Parish 10th Old Boys
Saturday 06th April, 2019
Agape Olympic 1 v 10 Clarawood
Cregagh Wanderers 2 v 2 Groomsport II
Saturday 30th March, 2019
Cregagh Wanderers 3 v 1 Agape Olympic
Bryansburn Rangers III 1 v 3 Lagan Swifts
Saturday 23rd March, 2019
Colin Valley III 2 v 0 Groomsport II
Lagan Swifts 0 v 0 Clarawood
Victoria Athletic 3 v 3 Bryansburn Rangers III
Willowfield Parish 10th Old Boys 2 v 7 Cregagh Wanderers
Saturday 09th March, 2019
Cregagh Wanderers 5 v 1 Bloomfield III
Saturday 02nd March, 2019
Colin Valley III 0 v 1 Clarawood
Cregagh Wanderers 4 v 2 Willowfield Parish 10th Old Boys
Groomsport II 14 v 0 Agape Olympic
Lagan Swifts 2 v 0 Victoria Athletic
Saturday 23rd February, 2019
Lagan Swifts 3 v 2 Willowfield Parish 10th Old Boys
Cregagh Wanderers 0 v 4 Colin Valley III
Bryansburn Rangers III 1 v 4 Bloomfield III
Clarawood 7 v 2 Victoria Athletic
Saturday 16th February, 2019
Agape Olympic 1 v 11 Groomsport II
Bloomfield III 2 v 4 Victoria Athletic
Clarawood 0 v 3 Cregagh Wanderers
Saturday 09th February, 2019
Clarawood 2 v 3 Groomsport II
Lagan Swifts 1 v 4 Cregagh Wanderers
Victoria Athletic 4 v 3 Colin Valley III
Bloomfield III 3 v 1 Agape Olympic
Saturday 02nd February, 2019
Bloomfield III 1 v 3 Clarawood
Saturday 26th January, 2019
Clarawood 7 v 2 Bryansburn Rangers III
Groomsport II 4 v 1 Victoria Athletic
Willowfield Parish 10th Old Boys 4 v 5 Lagan Swifts
Saturday 19th January, 2019
Bloomfield III 3 v 4 Lagan Swifts
Colin Valley III 9 v 0 Agape Olympic
Groomsport II 1 v 0 Clarawood
Willowfield Parish 10th Old Boys 5 v 3 Bryansburn Rangers III
Saturday 12th January, 2019
Willowfield Parish 10th Old Boys 5 v 1 Agape Olympic
Victoria Athletic 2 v 3 Groomsport II
Lagan Swifts 3 v 4 Colin Valley III
Saturday 05th January, 2019
Agape Olympic 0 v 3 Victoria Athletic
Saturday 29th December, 2018
Bloomfield III 6 v 2 Willowfield Parish 10th Old Boys
Victoria Athletic 4 v 1 Clarawood
Bryansburn Rangers III 0 v 2 Colin Valley III
Saturday 08th December, 2018
Bloomfield III 4 v 4 Colin Valley III
Groomsport II 3 v 2 Cregagh Wanderers
Clarawood 5 v 1 Willowfield Parish 10th Old Boys
Saturday 01st December, 2018
Clarawood 5 v 2 Lagan Swifts
Groomsport II 2 v 1 Bloomfield III
Willowfield Parish 10th Old Boys 2 v 2 Colin Valley III
Saturday 24th November, 2018
Victoria Athletic 3 v 3 Lagan Swifts
Groomsport II 1 v 4 Colin Valley III
Bloomfield III 4 v 0 Cregagh Wanderers
Agape Olympic 1 v 5 Willowfield Parish 10th Old Boys
Saturday 17th November, 2018
Bryansburn Rangers III 2 v 15 Victoria Athletic
Clarawood 6 v 2 Agape Olympic
Colin Valley III 4 v 2 Cregagh Wanderers
Groomsport II 5 v 0 Willowfield Parish 10th Old Boys
Saturday 10th November, 2018
Agape Olympic 0 v 9 Colin Valley III
Lagan Swifts 0 v 4 Groomsport II
Willowfield Parish 10th Old Boys 4 v 11 Bloomfield III
Saturday 03rd November, 2018
Lagan Swifts 2 v 3 Bloomfield III
Victoria Athletic 9 v 1 Agape Olympic
Cregagh Wanderers 3 v 4 Clarawood
Saturday 27th October, 2018
Willowfield Parish 10th Old Boys 0 v 4 Victoria Athletic
Agape Olympic 3 v 3 Bryansburn Rangers III
Saturday 20th October, 2018
Agape Olympic 0 v 5 Bloomfield III
Colin Valley III 8 v 1 Willowfield Parish 10th Old Boys
Groomsport II 6 v 1 Bryansburn Rangers III
Saturday 13th October, 2018
Clarawood 8 v 1 Bloomfield III
Colin Valley III 6 v 4 Bryansburn Rangers III
Saturday 06th October, 2018
Bryansburn Rangers III 0 v 0 Agape Olympic
Victoria Athletic 3 v 3 Cregagh Wanderers
Saturday 29th September, 2018
Cregagh Wanderers 6 v 2 Victoria Athletic
Willowfield Parish 10th Old Boys 1 v 6 Groomsport II
Colin Valley III 2 v 0 Bloomfield III
Agape Olympic 0 v 11 Lagan Swifts
Saturday 22nd September, 2018
Agape Olympic 0 v 10 Cregagh Wanderers
Bloomfield III 3 v 3 Bryansburn Rangers III
Groomsport II 3 v 5 Lagan Swifts
Victoria Athletic 5 v 4 Willowfield Parish 10th Old Boys
Saturday 15th September, 2018
Bryansburn Rangers III 1 v 8 Groomsport II
Clarawood 1 v 1 Colin Valley III
Cregagh Wanderers 5 v 3 Lagan Swifts
Victoria Athletic 2 v 1 Bloomfield III
Saturday 01st September, 2018
Willowfield Parish 10th Old Boys 0 v 3 Clarawood
Lagan Swifts 4 v 4 Bryansburn Rangers III
Bloomfield III 0 v 0 Groomsport II
Colin Valley III 4 v 1 Victoria Athletic

View All

Fixtures
DAWFL Reserve Division 1

Saturday 03rd November, 2018
Newtown Forest II 14:00 Newtownards RBL II
Saturday 01st December, 2018
Greenwell Star II 14:00 Clonduff II
Newtownards RBL II 14:00 Corrymeela II
Saturday 15th December, 2018
3rd Bangor II 14:00 Vision Athletic II
Saturday 09th February, 2019
Greenwell Star II 14:00 Clonduff II

View All

Results
DAWFL Reserve Division 1

Saturday 27th April, 2019
3rd Bangor II 0 v 4 Greenwell Star II
Saturday 20th April, 2019
3rd Bangor II 1 v 3 Newtownards RBL II
Corrymeela II 1 v 4 Vision Athletic II
Saturday 13th April, 2019
Comber YM II 1 v 2 Greenwell Star II
Tuesday 09th April, 2019
Greenwell Star II 2 v 0 Clonduff II
Saturday 30th March, 2019
3rd Bangor II 4 v 4 Vision Athletic II
Greenwell Star II 4 v 1 Corrymeela II
Queens Grads IV 4 v 3 Newtownards RBL II
Saturday 16th February, 2019
3rd Bangor II 1 v 5 Queens Grads IV
Saturday 09th February, 2019
Comber YM II 3 v 0 3rd Bangor II
Saturday 26th January, 2019
Clonduff II 3 v 1 Newtown Forest II
Saturday 19th January, 2019
Newtownards RBL II 5 v 2 Corrymeela II
Queens Grads IV 2 v 10 Clonduff II
Saturday 12th January, 2019
Vision Athletic II 3 v 1 Queens Grads IV
Newtown Forest II 3 v 0 Newtownards RBL II
Greenwell Star II 2 v 1 Comber YM II
3rd Bangor II 2 v 5 Corrymeela II
Saturday 05th January, 2019
Newtownards RBL II 3 v 2 Vision Athletic II
Saturday 29th December, 2018
Comber YM II 6 v 1 Newtownards RBL II
Corrymeela II 0 v 2 Newtown Forest II
Greenwell Star II 3 v 0 3rd Bangor II
Saturday 15th December, 2018
Comber YM II 5 v 0 Clonduff II
Queens Grads IV 2 v 2 Newtown Forest II
Saturday 08th December, 2018
Clonduff II 3 v 2 Newtownards RBL II
Corrymeela II 1 v 0 Queens Grads IV
Newtown Forest II 2 v 6 Comber YM II
Vision Athletic II 1 v 4 Greenwell Star II
Saturday 01st December, 2018
Vision Athletic II 4 v 4 Newtown Forest II
Saturday 24th November, 2018
Corrymeela II 4 v 3 Clonduff II
Greenwell Star II 7 v 0 Queens Grads IV
Newtown Forest II 11 v 1 3rd Bangor II
Comber YM II 5 v 3 Vision Athletic II
Saturday 17th November, 2018
Comber YM II 3 v 0 Corrymeela II
Newtownards RBL II 5 v 1 3rd Bangor II
Vision Athletic II 0 v 1 Clonduff II
Greenwell Star II 6 v 1 Newtown Forest II
Saturday 10th November, 2018
3rd Bangor II 1 v 7 Clonduff II
Newtown Forest II 1 v 4 Queens Grads IV
Vision Athletic II 3 v 3 Corrymeela II
Greenwell Star II 2 v 2 Newtownards RBL II
Saturday 03rd November, 2018
Corrymeela II 0 v 2 Greenwell Star II
Clonduff II 0 v 5 Comber YM II
Saturday 27th October, 2018
Clonduff II 5 v 0 3rd Bangor II
Newtownards RBL II 2 v 3 Comber YM II
Newtown Forest II 2 v 5 Corrymeela II
Queens Grads IV 0 v 4 Vision Athletic II
Saturday 20th October, 2018
3rd Bangor II 0 v 5 Comber YM II
Clonduff II 5 v 4 Queens Grads IV
Newtownards RBL II 1 v 3 Greenwell Star II
Newtown Forest II 6 v 4 Vision Athletic II
Saturday 13th October, 2018
Vision Athletic II 10 v 3 3rd Bangor II
Queens Grads IV 1 v 4 Corrymeela II
Clonduff II 0 v 4 Greenwell Star II
Newtownards RBL II 0 v 1 Newtown Forest II
Saturday 06th October, 2018
Corrymeela II 6 v 0 3rd Bangor II
Queens Grads IV 0 v 3 Comber YM II
Saturday 29th September, 2018
Clonduff II 0 v 0 Corrymeela II
Comber YM II 2 v 0 Newtown Forest II
Queens Grads IV 0 v 3 Greenwell Star II
Vision Athletic II 3 v 5 Newtownards RBL II
Saturday 22nd September, 2018
Newtown Forest II 2 v 2 Clonduff II
Newtownards RBL II 0 v 4 Queens Grads IV
Corrymeela II 0 v 2 Comber YM II
Greenwell Star II 3 v 3 Vision Athletic II
Saturday 15th September, 2018
Newtownards RBL II 2 v 1 Clonduff II
Newtown Forest II 2 v 5 Greenwell Star II
Queens Grads IV 4 v 4 3rd Bangor II
Vision Athletic II 0 v 2 Comber YM II
Saturday 01st September, 2018
Corrymeela II 2 v 1 Newtownards RBL II
Comber YM II 8 v 1 Queens Grads IV
3rd Bangor II 0 v 2 Newtown Forest II
Clonduff II 3 v 4 Vision Athletic II

View All

Fixtures
DAWFL Reserve Division 2

Saturday 13th October, 2018
Comber Star II 14:00 Castlereagh FC 82 II
Saturday 01st December, 2018
Comber Star II 14:00 Clarawood II
Saturday 15th December, 2018
Ballygowan II 14:00 North Down II
Castlereagh FC 82 II 14:00 8th OB II
Clarawood II 14:00 Comber Star II
Willowfield Parish 10th Old Boys II 14:00 Lagan Swifts II
Saturday 16th March, 2019
43rd Dundonald II 14:00 8th OB II
Ballygowan II 14:00 Willowfield Parish 10th Old Boys II
North Down II 14:00 Comber Star II

View All

Results
DAWFL Reserve Division 2

Saturday 27th April, 2019
North Down II 2 v 4 Comber Star II
Saturday 20th April, 2019
North Down II 4 v 2 Clarawood II
Willowfield Parish 10th Old Boys II 2 v 2 Castlereagh FC 82 II
Saturday 13th April, 2019
43rd Dundonald II 2 v 5 8th OB II
Ballygowan II 1 v 0 Willowfield Parish 10th Old Boys II
Comber Star II 5 v 2 Castlereagh FC 82 II
Lagan Swifts II 1 v 2 North Down II
Tuesday 09th April, 2019
North Down II 2 v 3 8th OB II
Saturday 06th April, 2019
Comber Star II 2 v 3 Lagan Swifts II
Saturday 30th March, 2019
Lagan Swifts II 4 v 1 Ballygowan II
Saturday 02nd March, 2019
Ballygowan II 1 v 8 North Down II
Saturday 09th February, 2019
Castlereagh FC 82 II 2 v 0 8th OB II
Comber Star II 4 v 2 Ballygowan II
Willowfield Parish 10th Old Boys II 2 v 1 Lagan Swifts II
Saturday 26th January, 2019
Clarawood II 0 v 5 Comber Star II
Saturday 19th January, 2019
Comber Star II 3 v 5 Clarawood II
8th OB II 5 v 1 Ballygowan II
43rd Dundonald II 1 v 3 North Down II
Saturday 12th January, 2019
Castlereagh FC 82 II 1 v 3 Lagan Swifts II
Willowfield Parish 10th Old Boys II 2 v 5 Clarawood II
Saturday 29th December, 2018
8th OB II 4 v 1 43rd Dundonald II
Castlereagh FC 82 II 0 v 4 Comber Star II
Clarawood II 2 v 1 Ballygowan II
Saturday 08th December, 2018
Ballygowan II 2 v 5 43rd Dundonald II
Castlereagh FC 82 II 2 v 2 Clarawood II
Willowfield Parish 10th Old Boys II 0 v 3 North Down II
Saturday 01st December, 2018
Castlereagh FC 82 II 3 v 1 43rd Dundonald II
Lagan Swifts II 4 v 0 8th OB II
Saturday 24th November, 2018
Clarawood II 3 v 0 8th OB II
Comber Star II 1 v 1 North Down II
Willowfield Parish 10th Old Boys II 6 v 2 43rd Dundonald II
Ballygowan II 1 v 7 Lagan Swifts II
Saturday 17th November, 2018
8th OB II 1 v 9 North Down II
Ballygowan II 6 v 0 Castlereagh FC 82 II
Lagan Swifts II 5 v 2 Willowfield Parish 10th Old Boys II
43rd Dundonald II 2 v 5 Comber Star II
Saturday 10th November, 2018
43rd Dundonald II 0 v 0 Lagan Swifts II
Comber Star II 6 v 1 8th OB II
North Down II 3 v 1 Willowfield Parish 10th Old Boys II
Clarawood II 4 v 0 Castlereagh FC 82 II
Saturday 03rd November, 2018
Ballygowan II 1 v 5 Comber Star II
8th OB II 1 v 1 Willowfield Parish 10th Old Boys II
Saturday 27th October, 2018
Ballygowan II 2 v 1 8th OB II
Clarawood II 3 v 1 43rd Dundonald II
Comber Star II 2 v 1 Willowfield Parish 10th Old Boys II
North Down II 5 v 0 Castlereagh FC 82 II
Saturday 20th October, 2018
8th OB II 3 v 4 Castlereagh FC 82 II
43rd Dundonald II 4 v 2 Ballygowan II
Lagan Swifts II 1 v 5 Clarawood II
Saturday 13th October, 2018
Willowfield Parish 10th Old Boys II 7 v 4 Ballygowan II
North Down II 2 v 1 Lagan Swifts II
43rd Dundonald II 3 v 3 Clarawood II
Saturday 06th October, 2018
8th OB II 2 v 5 Lagan Swifts II
Castlereagh FC 82 II 1 v 3 Willowfield Parish 10th Old Boys II
Clarawood II 2 v 1 North Down II
Comber Star II 3 v 1 43rd Dundonald II
Saturday 29th September, 2018
43rd Dundonald II 8 v 1 Castlereagh FC 82 II
Clarawood II 4 v 4 Willowfield Parish 10th Old Boys II
Lagan Swifts II 1 v 2 Comber Star II
North Down II 4 v 0 Ballygowan II
Saturday 22nd September, 2018
Willowfield Parish 10th Old Boys II 3 v 5 Comber Star II
Lagan Swifts II 3 v 2 43rd Dundonald II
8th OB II 2 v 4 Clarawood II
Castlereagh FC 82 II 1 v 4 Ballygowan II
Saturday 15th September, 2018
Ballygowan II 3 v 0 Clarawood II
Lagan Swifts II 2 v 2 Castlereagh FC 82 II
North Down II 5 v 0 43rd Dundonald II
Willowfield Parish 10th Old Boys II 3 v 2 8th OB II
Saturday 01st September, 2018
Clarawood II 0 v 3 Lagan Swifts II
Castlereagh FC 82 II 1 v 6 North Down II
8th OB II 2 v 2 Comber Star II
43rd Dundonald II 4 v 3 Willowfield Parish 10th Old Boys II

View All

League Table
DAWFL Premier Division

Team Pld Pts
Greenwell Star 22 61
Newtownards RBL 22 57
Clonduff 22 41
North Down 22 39
Queens Grads 22 35
Comber YM 22 32
Vision Athletic 22 28
8th OB 22 26
Newtown Forest 22 24
Carrowdore YM 22 16
3rd Bangor 22 13
Ballygowan 22 7
View All

League Table
DAWFL Division 1

Team Pld Pts
Belvoir 22 46
Corrymeela 22 43
Ards Rangers III 22 40
Comber Rec III 22 34
Portavogie Rangers II 22 31
Bangor Swifts III 22 29
43rd Dundonald 22 27
Abbey Villa III 22 25
Comber Star 22 25
Castlereagh FC 82 22 22
Bangor YM III 22 22
Ravenhill YM Colts 22 19
View All

League Table
DAWFL Division 2

Team Pld Pts
Groomsport II 18 41
Colin Valley III 18 36
Cregagh Wanderers 18 35
Victoria Athletic 18 30
Lagan Swifts 18 30
Bloomfield III 18 24
Clarawood 18 20
Bryansburn Rangers III 18 11
Willowfield Parish 10th Old Boys 18 10
Agape Olympic 18 2
Belfast Deaf United 0 0
View All

League Table
DAWFL Reserve Division 1

Team Pld Pts
Greenwell Star II 16 44
Comber YM II 16 42
Corrymeela II 16 23
Newtown Forest II 16 21
Clonduff II 16 20
Vision Athletic II 16 19
Newtownards RBL II 16 19
Queens Grads IV 16 14
3rd Bangor II 16 2
View All

League Table
DAWFL Reserve Division 2

Team Pld Pts
Comber Star II 16 38
North Down II 16 37
Clarawood II 16 30
Lagan Swifts II 16 29
Willowfield Parish 10th Old Boys II 16 18
Ballygowan II 16 15
43rd Dundonald II 16 14
8th OB II 16 14
Castlereagh FC 82 II 16 12
View All

Event
Calendar

Photo
Gallery